June 24, 2018

Ja emrat e atyre që do drejtojnë Aleancën për Shqiptarët në Zvicër

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët, Remzi Mehmedi këto ditë po qëndron në Zvicër. Gjatë ditës së djeshme Mehmedi mori pjesë në mbledhjen e Degës së...

Rreth 200 fëmijë presin një familje për përkujdesje

40 vjeçarja Aneta Timevska nga Shkupi edhe pse ka një djalë, ajo vullnetarisht ka kërkuar dhe ka marrë certifikatë që të përkujdeset edhe për një fëmi...

NUMËROHEN 90.18 E KUTIVE: ERDOGAN VAZHDON TË KRYESOJË

Janë numëruar 90.18 % e votave në zgjedhjet presidenciale në Turqi. Edrogan vazhdon të kryesojë garën me 53.32 % të votave. Ince është i dyti me 30.42...

Thaçi: Marrëveshja për normalizim marrëdhëniesh, interes i të dyja vendeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq kanë diskutuar sot në Bruksel për një kornizë e cila do të çonte d...

MAQEDONI

KOSOVË

 

SHQIPËRI

BOTA

OPINIONE