April 22, 2019

Zaev e konfirmoi, të dielën takim i liderëve

Kryeministri dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev sot deklaroi se është konfirmuar takimi i liderëve për të dielën me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristian M...

Menduh Thaçi dënohet me 3,2 vjet burg, Mijallkov me 3 vjet, Bedredin Ibrahimi me 4,6 vjet, Fatime Fetai kërkon paraburgim

Gjashtë nga të akuzuarit janë denuar me burgim në lëndën “Titanik 2” për parregullsi zgjedhore në vitin 2013.

Sejdiu viziton arsimtarët e shkollave të Zhelinës në ditën e 7 Marsit (foto)

Kryetari i Komunës së Zhelinës Blerim Sejdiu, ka vizituar arsimtarët e shkollave të kësaj Komune, duke ju uruar atyre ditën e madhe të 7 Marsit. “Fill...

Është konfirmuar partneriteti strategjik i SHBA-së dhe Maqedonisë së Veriut

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në Pentagon pati takim me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Patrik Shanahan, ku u konfirmua partneriteti s...

MAQEDONI

KOSOVË

 

SHQIPËRI

BOTA

OPINIONE