October 20, 2018

Imer Selmani dhe Zoran Zaev shënuan fillimin e punimeve në “Garden Rezident Inn” (FOTO + VIDEO)

Sot në mënyrë zyrtare është shënuar ndërtimi i objektit gjigand afarasit dhe banesor “Garden Rezident Inn” në Komunën e Gjorçe Petrovit, ku investitor...

Policia “dridh” Tetovën, arrestohen 11 persona për drogë

Shkon në 11 numri i të arrestuarve në operacionin policor anti-drogë , të nisur një natë më parë. Burime policore thonë se operacioni do të vazhdoj, d...

Ish ministri XHELIL BAJRAMI rikthehet në politikë, ishte funksionari që shqiptarizoi ministrinë e Ekologjisë duke punsuar mbi 50 shqiptar!

Ish ministri i Ekologjisë, Xhelil Bajrami së shpejti pritet ti rikthehet politikës në Maqedoni. Një profesionist i dëshmuar dhe menaxher me tëpër i  s...

Diaspora shqiptare kushtëzon referendumin

Partitë politike në vazhdimësi po bëjnë thirrje për dalje në referendum për të votuar për siç thonë të ardhmen evropiane të vendit. Një thirrje e till...

MAQEDONI

KOSOVË

 

SHQIPËRI

BOTA

OPINIONE

  • Te shkojmë në Europë si “europianë”

    Nga: Afrim Gashi Të gjithë ne duhet të mburremi me këtë Maqedoni, që ia doli të hyjë në paradhomën e BE-së. Por, tani ka...

  • Pse NATO?

    Nga: Mubekir Palloshi  Vendi ynë vite e vite me radhë synon të jetë pjesë e Aleances Veriatlantike gjegjësisht NATO. Në...

  • PA SHQIPTAR SKA MAQEDONI.!

    NGA: ZUDI XHELILI Politika e aleancave joparimore mbi platformen e pansllavizmit i kishte acaruar dhe helmuar tej mase m...