February 18, 2019

Vdes nga fruthi foshnja 14 muajshe nga Tetova,  viktima e tretë

Regjistrohet viktima e tretë e fruthit. Foshnja 14 muajshe nga fshati Pallatice e Tetovës ka ndërruar jetë para rreth një ore e gjysmë në Shkup. Mëngj...

BDI dhe LSDM ende besojnё në kandidatin konsensual

Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi është shprehur optimist, se partnerët e koalicionit do të pajtohen për një kandidat të përbashkët, njofton Koha. “LSDM-...

Vajgël: Reformat duhet të jenë të dukshme

Eurodeputeti Ivo Vajgël në një prononcim për “NOVA TV” porosit Qeverinë e Maqedonisë që në muajt e ardhshëm të angazhohet më shumë në reformat e zbatu...

Athina, notë diplomatike Shkupit!

Greqia do t’i dërgojë ditën e hënë një notë diplomatike Maqedonisë, për ta informuar mbi ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe protokollit të anët...

MAQEDONI

KOSOVË

 

SHQIPËRI

BOTA

OPINIONE