Thu. Jan 28th, 2021

Portali Informativ

Shekulli.mk

Gjuriq: Nuk ka serbë të infektuar me koronavirus në Kosovë

1 min read

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka njoftuar përmes Instagramit se nuk ka të infektuar me koronavirus në mjediset me shumicë serbe në Kosovë.

“Dezinfektimi i farmacive, dyqaneve dhe ndërtesave të banimit është organizuar në veri të Mitrovicës”, njoftoi ai, raporton RadioKim, transmeton Klan Kosova.

Ai tha se mielli për të gjitha komunitetet serbe po shpërndahet nga veriu i Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *