April 19, 2019

Mbrëmë në ‘Turk Telekom’ u shkruajt historia (VIDEO)

Mbrëmë në ‘Turk Telekom’ u shkruajt historia (VIDEO)

Mbrëmë në ‘Turk Telekom’ Galatasaraji dhe Sivaspori zhvilluan një super ndeshje me 6 gola të shënuar, ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase me rezultatin 4:2. Përveç golave të shumtë dhe atmosferës festive që mbizotëronte në tribunat e stadiumit, kjo ndeshje do të mbahet mend një kohë të gjatë, pasi në të debutoi futbollisti më i ri në historinë e skuadrës së Galatasarajit.

Embedded video

Red&Yellow@Ataqoz

Mustafa Kapı becomes the youngest player EVER to appear for Galatasaray in the Süper Lig – just 16 years 4 months and 15 days old 🦁

25 people are talking about this
https://twitter.com/twitter/statuses/1076902923483918337

Fjala është Mustafa Kapin, i cili debutoi me 16 vjet, 4 muaj dhe 15 ditë. Ky talent në lojë u inkuadrua vetëm në minutat shtesë, mirëpo kjo ka pak rëndësi, pasi e rëndësishme është që emri i tij do të shkruhet në historinë e njërit prej klubeve më të mëdha në Turqi.

Embedded video

Mirror Football@mirrorfootball4

18 years old Ozan Kabak is throwing the ball out to let 17 years old Mustafa Kapi to join the game as the youngest player played for Galatasaray ever. Cool

Related posts