April 19, 2019

Junajtedi emëron trajnerin r ri

Junajtedi emëron trajnerin r ri

Mançester Junajtedi edhe zyrtarisht ka publikuar emrin e trajnerit të ri, i cili do të udhëheq ‘Djajtë e Kuq’ deri në fund të sezonit aktual. Ole Guner Soljsker është strategu që do të udhëheq ish skuadrën e tij, ku edhe kishte krijuar emër si futbollist.

Norvegjezi, i cili për 11 sezone me rradhë ishte pjesë e ‘Djajve të Kuq’, në postin e trajnerit do të zëvendësojë Hoze Murinjon, i cili gjatë ditës së djeshme u shkarkua nga ana e drejtuesve të Junajtedit.

Ndrihmës të Soljsker do të jenë Majk Filan, Majkëll Karik dhe Kiron Makena, njoftuan nga klubi i Mançesterit.

Related posts