February 18, 2019

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO (VIDEO)

Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për në NATO (VIDEO)

NATO edhe zyrtarisht ftoi Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin. Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh mes kryeministrit Zaev dhe sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg.

Studio e Hapur

Posted by Alsat-M.TV on Thursday, July 12, 2018

Related posts