May 23, 2018

Boshnjakovski: Mercedesi i blinduar nuk do të shitet deri në fund të procesit gjyqësor

Procedura për shitjen e mercedesit të blinduar ka ndaluar, siç tani më është kumtuar, sepse procesi gjyqësor është në vijim dhe deri në përfundimin e...

Ja lista e Kryeministrit të dërguar në Parlament me emrat e funksionerëve të rinjë

Qeveria e Maqedonisë sot ka publikuar listën e zëvendësministrave dhe ministrave të rinj, të përfshirë në procesin e rikonstruktimit që u paralajmërua...

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy...

Gruevski dënohet me dy vite, Popovski me plus 6 vite burg

Gjykata Penale ka shqiptuar dënimin ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski në rastin “Tanku” të Prokurorisë Speciale. Me vendimin e gjykatës, Gruevsk...

MAQEDONI

KOSOVË

 

SHQIPËRI

BOTA

OPINIONE